Pacienti spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení ohodnotili Kardiocentrum AGEL ako najlepšie

7. 3. 2024
Pacienti za minulý rok z fakultných a univerzitných nemocníc najlepšie hodnotia Detskú fakultnú nemocnicu (DFN) Košice. Naopak, najhoršie sa umiestnila Fakultná nemocnica Trnava. Zo všeobecných nemocníc má najlepšie hodnotenie Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená, najhoršie má Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš. Vyplýva to z rebríčka nemocníc súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera.
newsItem.title

Spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení sa najvyššie umiestnilo Kardiocentrum AGEL v Košiciach. Najhoršie hodnotenie mala Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela v Pezinku. V rámci ostatných zdravotníckych zariadení pacienti najlepšie ohodnotili rehabilitačnú nemocnicu Tetis, najhoršie sanatórium Tatranská Kotlina.

Celková priemerná známka hodnotenia bola 1,46. "Išlo o najlepšie hodnotenie za celú históriu," poznamenal člen predstavenstva Dôvery Marian Faktor. Najlepšie hodnotené zariadenia boli v Žilinskom a Prešovskom kraji. Z hľadiska odbornosti získali najlepšie hodnotenia onkológia v gynekológii a onkológia v ortopédii. Najhoršie známky dostávali nemocnice za stravu.

Zdravotná poisťovňa pri zostavovaní rebríčka vychádzala z takmer 9000 dotazníkov vyplnených pacientami. Tí zdravotnícke zariadenia posudzovali v troch oblastiach - spokojnosť s tzv. hotelovými službami (strava a ubytovanie), spokojnosť s prístupom a správaním personálu a zrozumiteľnosť informácií, ktoré dostanú počas hospitalizácie a pri prepúšťaní.

Zdroj: Tlačová správa TASR